ZASTOSOWANIA

nadruki na opakowaniach - przemysł spożywczy

NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI • ELIMINACJA PRZESTOJÓW LINII • PRODUKTYWNOŚĆ

Dla przemysłu spożywczego kluczowymi kwestiami są niskie koszty eksploatacji drukarek oraz produktywność rozumiana przez eliminację przestojów linii produkcyjnych, co gwarantują rozwiązania stosowane przez naszą firmę. Nasza elastyczność, indywidualne podejście do potrzeb klienta i zdobyte doświadczenie pozwalają na stworzenie kompleksowej oferty współpracy. Zaczynając od dostarczenia drukarki do przemysłu spożywczego, poprzez niezawodny serwis i konserwację urządzania,  po wdrażanie zaawansowanych oprogramowań i aplikacji.

KODY LOTERYJNE • INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA • EFEKTYWNOŚĆ

Dzisiejszy przemysł spożywczy nie ogranicza się jedynie do czytelnego i trwałego znakowania produktu. Drukarki do przemysłu spożywczego wykorzystywane są coraz częściej w ramach marketingu. Znana rozpoznawalna marka i estetyczne, przyciągające uwagę opakowanie to dziś za mało, aby osiągnąć zadowalający poziom sprzedaży. Współczesny konsument potrzebuje czegoś więcej, aby podjąć decyzję zakupową zgodną z oczekiwaniami producenta. Nadruki na opakowaniach przestały zatem spełniać wyłącznie funkcję informatora dotyczącego terminu przydatności do spożycia, ale zaczęły wciągać konsumenta w świat zabawy przybierając formę, np. kodów loteryjnych.

Mimo wszystko naszym podstawowym celem jest dostarczenie innowacyjnych rozwiązań umożliwiających efektywną produkcję, wysoki stopień bezawaryjności, a także trwałość i najwyższą jakość znakowania.

nadruki na puszkach - przemysł rozlewnicZY

• WYDAJNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ •

Linie rozlewnicze pracują z wydajnością nawet ponad 50 000 produktów na godzinę wymagając przy tym bardzo niezawodnych oraz bezobsługowych rozwiązań w dziedzinie znakowania (m. in. drukowanie daty ważności). Japońska jakość i ponad 35-letnie doświadczenie w projektowaniu drukarek ink-jet sprawiają, że drukarki do przemysłu rozlewniczego Hitachi idealnie nadają się do takich zastosowań.

• NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI •

Istnieje możliwość bezpośredniego znakowania (m. in. drukowanie daty ważności, logo, kody kresowe, kody 2D) na opakowaniach szklanych, plastikowych, metalowych, kartonowych i innych tworzywach sztucznych (nadruki na butelkach, nadruki na puszkach). Nasze urządzenia idealnie sprawdzają się również w trudnych środowiskach pracy zachowując wysokie standardy znakowania.

• MINIMALIZACJA PRZESTOJÓW •

Przemysł rozlewniczy należy do jednych z najbardziej wymagających pod względem technicznym. Kluczową cechą dla klientów jest w tym przypadku niezawodność i precyzyjność drukarki dla przemysłu rozlewniczego, Hitachi osiągnęło to poprzez zastosowanie unikatowej dyszy, co przekłada się na minimalizację przestojów konserwacyjnych.

• KRÓTKI CZAS SCHNIĘCIA •

Oferowane materiały eksploatacyjne cechują się minimalnym czasem schnięcia i wysokim kontrastem, dzięki czemu nadruki na puszkach i butelkach są estetyczne i trwałe. Oferowane materiały eksploatacyjne pozwalają na wykorzystanie ich przy znakowaniu butelek zwrotnych (nadruki na butelkach, etykietach, kapslach), gdzie specjalnie dobrany atrament można usuwać bez uszkodzenia podłoża w roztworze ługu.

Nadruki na tworzywach sztucznych – ekstruzja

Drukarki Hitachi znajdują zastosowanie w przemyśle tworzyw sztucznych (ekstruzja). Urządzenia te doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach produkcyjnych, trwale i czytelnie znakując nietypowe podłoża. Różne warunki otoczenia (temperatura pracy może być niska lub wysoka, może występować duża wilgotność lub zapylenie) nie wpływają na jakość druku – napis, kod kreskowy, logo firmy czy inny rodzaj nadruku na tworzywie sztucznym jest trwały.

Dobór odpowiedniego atramentu dla danej aplikacji i jego testy wykluczają ewentualne problemy ze ścieralnością i nietrzymaniem się nadruku.

Oszczędne drukarki marki Hitachi są urządzeniami bezawaryjnymi. Dodatkowo nie wymagają częstej konserwacji, a tym samym zbędnego zaangażowania pracownika firmy, czy też serwisu Hitmark. Ich solidna konstrukcja oraz wysokiej jakości komponenty pozwalają na ciągłość pracy bez zbędnych przestojów minimalizując tym samym koszty.

Nadruki na kablach

Szybkość i precyzja znakowania to cechy szczególnie cenione przez użytkowników drukarek w przemyśle kablowym. Istotna jest również niezawodność pracy urządzenia ponieważ brak nadruku może spowodować konieczność ponownego przetworzenia setek metrów przewodu. Drukarki Hitachi HiSpeed potrafią znakować z prędkością nawet do 10 m/s, a specjalnej konstrukcji dysza ogranicza ryzyko nieoznakowanego produktu do minimum.

Rozwiązania dla przemysłu kosmetycznego

Estetyka nadruku oraz duża różnorodność produktów wymagają, m.in. dokładnego pozycjonowania kropel i łatwości obsługi. Drukarki Hitachi z łatwością spełniają te wymogi.

Nadruki na Opakowaniach zbiorczych - Tiflex

Opakowania zbiorcze znajdują zastosowanie w przechowywaniu, magazynowaniu i logistyce towarów zapakowanych w opakowania jednostkowe. Magazynowanie oraz wysyłanie towaru w opakowaniach jednostkowych byłoby zbyt kosztowne. Dzięki temu, że w jednym kartonie, w zależności od rodzaju towaru, można pomieścić nawet kilkadziesiąt opakowań jednostkowych, magazynowanie jak również sam transport produktów jest dużo szybszy, prostszy i wygodniejszy.

Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych drukarek Hi-Resolution możliwe jest automatyczne znakowanie opakowań zbiorczych, nanoszenie dużej ilości złożonych informacji oraz zaawansowanych grafik. Oprócz niepodważalnych korzyści takich jak ułatwienie magazynowania i logistyki produktów, należy dodać wtedy jeszcze jedną tj. dodatkową formę reklamy.

Nadruki na kartonach – TIFLEX

Dostarczamy zindywidualizowane rozwiązania w zakresie znakowania, umożliwiające efektywną produkcję. Wysoki stopień bezawaryjności, również w wymagających warunkach produkcyjnych, zapewnia trwałe znakowanie kartonów w wysokiej rozdzielczości. W związku z rosnącymi potrzebami umieszczania coraz większej ilości danych na kartonach, drukarki wysokiej rozdzielczości Tiflex umożliwiają elastyczne nadążanie za bieżącymi wymaganiami. Wyposażenie linii produkcyjnej w drukarkę wysokiej rozdzielczości Tiflex to nie tylko zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, ale przede wszystkim możliwość zmiany nadruku tu i teraz, w przeciwieństwie do gotowych etykiet zamawianych w drukarniach.

TIFLEX – druk bez ograniczeń

• BRĄZOWE KARTONY:

W przypadku stosowania szarych kartonów i naklejania białych etykiet (wymóg czytelność kodu klasy B) proponujemy zastosowanie techniki bielenia jednej strony kartonu lub wyłącznie miejsca znakowania tzw. białe okienko i zmiany etykiety na estetyczny nadruk wysokiej rozdzielczości.

 • POWLEKANE KARTONY:

W przypadku stosowania kartonów powlekanych i klejenia białych etykiet proponujemy zamawianie kartonów powlekanych z okienkiem wyznaczonym na nadruk (w wyznaczonym miejscu karton nie będzie lakierowany / powlekany). Zaproponowane rozwiązanie wiąże się tylko ze zmianą matrycy (polimeru).

• AUTOMATYCZNE STANOWISKO DO ZNAKOWANIA KARTONÓW:

Jeżeli znakowanie kartonów odbywa się poprzez ręczne naklejanie etykiet, proponujemy gotowe rozwiązanie, które zoptymalizuje koszty i zaoszczędzi czas.

Bezpośredni nadruk na kartonie można uzyskać dzięki zastosowaniu automatycznego stanowiska do znakowania opakowań, które składa się z transportera taśmowego oraz drukarki Tiflex.

Korzyści wynikające z wdrożenia Tiflex:

 • znakowanie bezpośrednie jest do 4 razy tańsze niż tradycyjnie naklejane etykiety
 • możliwość zmiany nadruku „tu i teraz”
 • wysoka jakość nadruku w wyznaczonym miejscu
 • brak konieczności magazynowania dedykowanych opakowań i etykiet
 • mniejsze absorbowanie czasu pracowników
 • brak konieczności utylizacji niezużytych dedykowanych opakowań i etykiet
 • ograniczenie przestojów produkcyjnych do minimum – błyskawiczna zmiana treści nadruków
 • uzupełnianie środków drukujących bez zatrzymywania linii produkcyjnej
 • cicha praca urządzenia
 • możliwość dwukolorowego nadruku w wymaganych w wielu branżach piktogramów np: ADR
 • komunikacja sieciowa, urządzenie zgodne ze standardem przemysłu 4.0
 • bezpłatne doradztwo techniczne, dla optymalizacji kosztów znakowania