Sprawdź też
Hitmark Robotics

Bezpieczeństwo i jakość wydruków – kluczowe czynniki przy wyborze drukarki przemysłowej

5 września, 2023

Na rynku można znaleźć mnóstwo modeli urządzeń znakujących. Różnią się one parametrami, ceną, a także sposobem użytkowania i przeznaczeniem. To naturalne, że wybór drukarki może sprawić nieco trudności. Dlatego przyjrzymy się, na które czynniki funkcjonowania maszyn należy spojrzeć w pierwszej kolejności, aby uzyskać wysokiej jakości wydruk z zachowaniem najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Podpowiemy też, które produkty cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów biznesowych.

Najważniejsza kwestia – jakość wydruków

Informacje pojawiające się na produktach muszą być wyraźne. W przeciwnym wypadku ich odczytanie będzie utrudnione – jeśli nie niemożliwe. To wymóg prawny, ale i konsumenci bardzo często zwracają na to uwagę. Jakość wydruków musi więc spełniać najwyższe standardy.

Jakość wydruków można uznać za kompromis między ceną a poziomem wykonania i bezpieczeństwem. Nadaje się bardzo dobrze do tworzenia informacji o dacie ważności, produkcji, numerze partii itp. Drukarka przemysłowa to idealny wybór wtedy, gdy najbardziej liczy się przekazanie istotnych dla odbiorcy danych. Warto jednak dodać, że wydruk małego logo jest jak najbardziej możliwy, choć do tworzenia większej grafiki lepiej postawić na techniki cechujące się nieco większą jakością. Wśród czynników przemawiających za zakupem konkretnego modelu znajduje się więc optymalna rozdzielczość.

Druga ważna kwestia – bezpieczeństwo wydruków

O czym jeszcze pamiętać? Czynniki wyboru drukarki nie kończą się na efektywności. Równie ważne jest bezpieczeństwo wydruków. Można rozumieć je na dwa sposoby. Pierwszy z nich dotyczy działania maszyny. Wybór profesjonalnej drukarki wiąże się z zabezpieczeniem produktów, na których ma pojawić się napis czy grafika, przed zbyt wysokimi temperaturami czy uszkodzeniem mechanicznym. Urządzenie pracuje więc w taki sposób, by zachować jakość bez ryzyka zniszczenia przedmiotu.

Oprócz tego istotne są czynniki dotyczące bezpieczeństwa wydruku i dostępu do sprzętu. Niektóre modele drukarek mają wbudowane systemy autoryzacji. Umożliwiają więc wybór osób, które mają prawo do skorzystania z nich, a tym samym dostęp do wrażliwych danych. To przydaje się w praktyce przemysłowej – zapobiega bowiem kradzieży projektów i technologii.

Który model drukarki wybrać?

Skoro już wiesz, na co trzeba zwrócić uwagę, to musisz jeszcze zastanowić się nad wybraniem właściwego producenta. Tylko on jest w stanie zagwarantować, że wydruk spełni wszystkie standardy bezpieczeństwa. Przy okazji zapewni najlepszy stosunek ceny do jakości i innych istotnych czynników.

Szczególnej uwadze polecamy rozwiązania dostarczane przez markę Hitachi oraz Tiflex. Ta ostatnia tworzy swoje maszyny również przy użyciu japońskiej technologii, a konkretnie Seiko. Dzięki temu klienci mają pewność, że drukarki zapewnią zarówno bezpieczeństwo, jak i wydajność.

Zadzwoń do nas lub napisz maila. Z przyjemnością pomożemy w wyborze odpowiedniego dla twojej firmy modelu. Przy okazji opowiemy o pozostałych czynnikach, włącznie z jakością, które mogą przydać się w danym miejscu. Nasi eksperci są do twojej dyspozycji.

Autor

Izabela Patro
Tak to ja jestem odpowiedzialna za to co tu się dzieje. Piszę treści, opracowuję grafiki i zdjęcia. Wszystko po to, aby nasz przekaz był użyteczny, przystępny i przyjemny dla odbiorcy. Jeśli chcesz to skontaktuj się ze mną po dodatkowe materiały. Zostawiam swoje dane kontaktowe, śmiało! +48 887 056 800, ipatro@hitmark.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram