Sprawdź też
Hitmark Robotics

Nadruki na opakowania z tworzyw sztucznych

Strona główna » zastosowania » Opakowania z tworzyw sztucznych

Znakowanie opakowań z tworzyw sztucznych

Polietylen (PE) i polietylen o dużej gęstości (HDPE) to tworzywa najczęściej stosowane do produkcji sztywnych opakowań. Materiały te charakteryzują się stosunkowo niską energią powierzchniową, przez co mogą być trudne do znakowania. Doradzając wybór właściwego rozwiązania do nadruków, uwzględniamy również ewentualną obecność środków antyadhezyjnych. Druk na plastiku może nieznacznie różnić się w zależności od użytego tworzywa.

Znakowanie atramentowe na opakowaniach jednostkowych

Do znakowania produktów jednostkowych najczęściej stosuje się technologię ink jet w jej wersji strumieniowej – tzw. CIJ (od Continuous Ink Jet). Jest to technologia najbardziej uniwersalna, gdyż umożliwia bezkontaktowe i szybkie drukowanie na opakowaniach z tworzyw sztucznych za pomocą szybkoschnących tuszów na praktycznie każdy produkt i oraz powierzchnię.

Trwałe znakowanie laserowe

Alternatywną technologią jest znakowanie laserowe, także szybkie, bezkontaktowe i najczęściej stosowane do oznaczeń alfanumerycznych, choć często pozwala również na druk dobrej jakości oznaczeń graficznych. Niewątpliwą zaletą w stosunku do technologii ink jet jest tu eliminacja tuszów i rozpuszczalników oraz większa niezawodność. Znakowanie laserowe nie jest jednak technologią tak uniwersalną, gdyż jakość, a często nawet możliwość drukowania zależy w dużym stopniu od rodzaju podłoża.

Naszym Klientom zapewniamy kompleksowe wsparcie w wyborze technologii maksymalnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb!

Drukarki Hitachi – wydajne i niezawodne

Drukarki Hitachi znajdują zastosowanie w przemyśle tworzyw sztucznych (ekstruzja). Urządzenia te doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach produkcyjnych, trwale i czytelnie znakując nietypowe podłoża. Co więcej, mają najniższy na rynku poziom odparowania rozpuszczalnika – 3,5 ml na godzinę, co wpływa pozytywnie na rozłożony w czasie koszt eksploatacji urządzenia. Różne warunki otoczenia (m.in. niska lub wysoka temperatura, wilgotność lub zapylenie) nie wpływają na jakość nadruków na opakowaniach – napis, kod kreskowy, logo firmy czy inny rodzaj znakowania na tworzywie jest trwały.

Korzystając z naszej oferty, otrzymują Państwo możliwość nanoszenia następujących symboli: znaki alfanumeryczne, logo, numery seryjne, znaki graficzne, formaty daty i czasu, rejestry specjalne, kody kreskowe, kody QR.

Typy produktów

wiaderko klej/ grunt
kubeczek jogurt
tacka mięso/ wędliny
butelka z tworzywa sztucznego

Poznaj naszą ofertę:

Autor

Izabela Patro
Tak to ja jestem odpowiedzialna za to co tu się dzieje. Piszę treści, opracowuję grafiki i zdjęcia. Wszystko po to, aby nasz przekaz był użyteczny, przystępny i przyjemny dla odbiorcy. Jeśli chcesz to skontaktuj się ze mną po dodatkowe materiały. Zostawiam swoje dane kontaktowe, śmiało! +48 887 056 800, ipatro@hitmark.pl

Formularz kontaktowy

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram