Sprawdź też
Hitmark Robotics

Folie Elastyczne

Strona główna » zastosowania » Folie elastyczne

Znakowanie folii elastycznych — dlaczego jest to ważne?

Umieszczenie informacji o produkcie bezpośrednio na jego opakowaniu stanowi wymóg prawny. Znakowanie folii elastycznych jest w tym kontekście kluczowym procesem dla zapewnienia zgodności z regulacjami. Nie bez znaczenia pozostaje również funkcja promocyjna. Wyróżnienie produktów na półce sklepowej spośród konkurencyjnych ofert jest możliwe dzięki ciekawym nadrukom na folii elastycznej.

Wybór odpowiedniej technologii znakowania wspiera proces natychmiastowej identyfikacji wybranej partii asortymentu w magazynie. Otwiera ponadto nowe opcje integracji z linią produkcyjną i automatyzacji części procesów marketingowych. Folie elastyczne są obecne w wielu gałęziach przemysłu, co dowodzi ich skuteczności w sferze informacyjnej, ochronnej i promocyjnej.

Metody znakowania na foliach elastycznych — porównanie i wybór najlepszej opcji

W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia znakujące przeznaczone do nanoszenia informacji zmiennych dla technologii znakowania folii elastycznych. Mowa o drukarkach atramentowych typu ink jet oraz laserowych. Nowoczesne drukarki Hitachi dzięki swej technologii pomagają w optymalizowaniu kosztów implementacji systemu znakowania produktów, a wybór technologii identyfikacji wynika głównie ze specyfiki danej działalności gospodarczej.

W znakowaniu folii przeważnie wykorzystuje się metody atramentowe, które oferują drukarki CIJ. Pokrycie folii elastycznej tuszem bywa trudne ze względu na dużą wydajność, nieregularny kształt oraz drgania na linii produkcyjnej. Jednak w hitmark dajemy gwarancję idealnego nadruku pomimo występujących zagrożeń wynikających ze specyfiki powierzchni.

W przypadku laserowej metody znakowania na foliach elastycznych, mamy do czynienia z obniżeniem kosztów materiałów eksploatacyjnych i zapewnieniem ponadprzeciętnej odporności na ścieranie. Nadruk laserowy ogranicza do zera ryzyko rozmazania naniesionych informacji na różnych etapach transportu.

Folia elastyczna — znakowanie produktów

Niezwykle istotnym elementem znakowania produktów są te elementy etykiet, na które przeciętny konsument nierzadko nie zwraca szczególnej uwagi. Są to między innymi daty ważności spożycia produktów, daty produkcji, numery serii, linii, partii, kody QR, a także kody kreskowe. Technologie Hitmark pozwalają na wdrożenie tych elementów znakowania w staranny i efektywny sposób.

Znakowanie folii elastycznych w celu identyfikacji produktów — praktyczne rozwiązanie dla producentów

Złożoność procesów na linii produkcyjnej wymusza niezwykłą staranność i ciągłe wysiłki na rzecz optymalizacji wydajności. Znakowanie folii do identyfikacji produktów staje się kluczowym ogniwem na drodze do sprawnej logistyki, optymalizacji kosztów i utrzymywania stabilnej pozycji na konkurencyjnym rynku.

Sprawdź rozwiązania Hitmark w zakresie technologii identyfikacji produktów. Informacje zmienne, takie jak data przydatności i produkcji, czy też numer partii, serii etc. produktu, nanoszone są za pomocą drukarek typu ink jet zawsze na liniach produkcyjnych. Spowodowane jest to faktem, iż produkt musi być w ciągłych ruchu aby statycznie zainstalowana głowica mogła oznakować przemieszczający się towar. Zapewnij sobie system znakowania, który nie tylko zadowoli ustawodawców, lecz przede wszystkim poprawi efektywność transportu i wspomoże osiągnięcie celów marketingowych.

Typy produktów

opakowanie baton/ czekolada
etykieta produktu
saszetka spożywcza
opakowanie mrożonki

Poznaj naszą ofertę:

Autor

Izabela Patro
Tak to ja jestem odpowiedzialna za to co tu się dzieje. Piszę treści, opracowuję grafiki i zdjęcia. Wszystko po to, aby nasz przekaz był użyteczny, przystępny i przyjemny dla odbiorcy. Jeśli chcesz to skontaktuj się ze mną po dodatkowe materiały. Zostawiam swoje dane kontaktowe, śmiało! +48 887 056 800, ipatro@hitmark.pl

Formularz kontaktowy

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram