Sprawdź też
Hitmark Robotics

Dlaczego tak istotne jest używanie dedykowanych materiałów eksploatacyjnych?

15 września, 2023

Dlaczego warto stawiać na oryginały, a nie zamienniki? W niektórych przypadkach nie ma to większego znaczenia. Jednak materiały eksploatacyjne do drukarek mają bardzo duży wpływ na sposób użytkowania, a nawet żywotność urządzeń. Aby zapewnić swojej firmie odpowiednią wydajność, należy postawić na polecane przez producentów rozwiązania w eksploatacji maszyn znakujących. Zobacz, dlaczego ma to takie znaczenie.

Po pierwsze: najlepsza eksploatacja urządzeń

Zamienniki nie są w stanie imitować właściwości danego produktu w taki sposób, by nie było różnicy w użytkowaniu. Zazwyczaj wiąże się to z utratą jakości czy mniejszą wydajnością w zamian za niższą cenę zakupu. W efekcie eksploatacja urządzeń wyposażonych w substytuty staje się nieco gorsza. To w naturalny sposób obniża jakość wydruku.

Tam więc, gdzie liczy się estetyka oraz trwałość grafiki, należy wyposażyć drukarki w markowe materiały eksploatacyjne. To jedyna gwarancja czytelności i dobrego wyglądu napisów.

Po drugie: bezpieczna eksploatacja drukarki

Korzystanie z nieoryginalnych produktów wiąże się też z wystąpieniem pewnych problemów. Czasem dochodzi przez nie do sytuacji, w których urządzenie drukującenierówno smaruje głowicę materiałami eksploatacyjnymi. W efekcie tusz zasycha, co powoduje uszkodzenia konstrukcji. Eksploatacja z podrobionymi artykułami niesie ze sobą ryzyko utraty maszyny, a przez to wstrzymania produkcji, co wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Na szczęście można tego łatwo uniknąć poprzez zakup markowych produktów.

Warto w tym miejscu dodać, że użycie zamienników wiąże się z utratą gwarancji na drukarkę. Jeśli więc dojdzie do uszkodzenia z jakiegokolwiek powodu (niekoniecznie związanego ze stosowaniem niewłaściwych produktów), to producent ma pełne prawo odmówić serwisu gwarancyjnego.

Po trzecie: dłuższa żywotność drukarki

To wszystko przekłada się na utrzymanie sprzętu w jak najlepszym stanie przez jak najdłuższy czas. Bezproblemowa eksploatacja drukarki może trwać wiele lat, jeśli korzysta się z niej zgodnie z zaleceniami producenta. Dotyczy to także wyboru wskazanych artykułów.

Należy dodać, że markowe materiały eksploatacyjne uprawniają do skorzystania z gwarancji, gdyby doszło do uszkodzenia urządzenia. Za niewiele większą cenę zakupu otrzymuje się więc fachowy serwis, co jest wręcz bezcenne.

Gdzie kupować materiały eksploatacyjne do drukarek?

Najlepszym wyborem jest oczywiście współpraca z wyłącznym dystrybutorem danej marki. Wiąże się to z otrzymaniem profesjonalnej pomocy w różnych sytuacjach, doradztwem w zakresie wyboru materiałów eksploatacyjnych do drukarki i ogólną obsługą posprzedażową. Szczególnej uwadze polecamy usługi świadczone przez naszą markę. Jako specjaliści w dostarczaniu optymalnych rozwiązań dla przemysłu zaproponujemy najkorzystniejsze z punktu widzenia klienta technologie, a także pokażemy sposoby na poprawną eksploatację urządzeń.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, aby uzyskać więcej informacji na ten temat. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie dotyczące materiałów eksploatacyjnych do drukarek oraz kwestie związane z wyborem marki czy modelu sprzętu podłączanego do linii produkcyjnej.

Autor

Izabela Patro
Tak to ja jestem odpowiedzialna za to co tu się dzieje. Piszę treści, opracowuję grafiki i zdjęcia. Wszystko po to, aby nasz przekaz był użyteczny, przystępny i przyjemny dla odbiorcy. Jeśli chcesz to skontaktuj się ze mną po dodatkowe materiały. Zostawiam swoje dane kontaktowe, śmiało! +48 887 056 800, ipatro@hitmark.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram