Roboty przemysłowe

parp

Najwyższa wydajność i inteligentna automatyzacja

„Powtarzalność robota, to maksymalna niedokładność w najmniej sprzyjających warunkach, w jakich robot może pracować.”

Innowacyjne podejście

Inteligentna automatyzacja nie tylko buduje wizerunek firmy jako innowacyjnego oraz pewnego partnera biznesowego ale wymiernie wpływa na jego szybszy rozwój. Oferujemy nowe podejście w konfiguracji systemów zrobotyzowanych poprzez zastosowanie modułów zapewniających elastyczność i łatwe dostosowywanie robota do zmiennych wymagań Klientów. Swoboda konfiguracji umożliwia wolność wyboru konkretnych rozwiązań, począwszy od pakowania produktów jednostkowych, miksowania zestawów oraz paletyzacji. Nasze innowacyjne podejście sprawia, że robotyzacja maksymalnie wykorzystuje potencjał linii produkcyjnych.

Niezawodność, precyzja i doświadczenie FANUC

Automatyzacja z wykorzystaniem robotów FANUC oferuje wzrost produktywności linii produkcyjnych dzięki precyzji, wydajności oraz powtarzalności procesów. Ponad 60 lat i ponad 400 000 wdrożonych robotów przemysłowych umożliwiło firmie FANUC osiągnięcie pozycji światowego lidera.

Bezpłatne testy

Zakup zrobotyzowanego systemu poprzedzamy możliwością dwutygodniowych bezpłatnych testów na linii produkcyjnej Klienta. Doświadczenie korzyści z w pełni wdrożonego systemu w realnych warunkach produkcyjnych, idealnie dopełnia decyzję o wyborze rozwiązań FANUC.

Zrobotyzowane stanowisko pakowania i miksowania

Miksowanie produktów w opakowaniu zbiorczym to dziś standard narzucany przez duże sieci handlowe. Nasze zrobotyzowane modułowe stanowiska pakownia zapewniają nie tylko powtarzalność ruchów, ale dzięki możliwości dowolnego przezbrajania na coraz to inne linie oferujemy swobodę konfiguracji, co w konsekwencji uelastycznia możliwości produkcyjne. Wartością dodaną jest elastyczność i zwiększona wydajność pakowania. Użytkownik zyskuje zmniejszenie zarówno kosztów operacyjnych jak i przestojów przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności.

Stanowisko do pakowania produktów można w łatwy sposób zaimplementować do linii produkcyjnej. Obsługuje ono nierozłożone jak i złożone kartony. Zapewnia możliwość pakowania tego samego produktu jak i miksowania w różnych wariantach. Uzupełnieniem procesu pakowania jest znakowanie produktów jednostkowych tuż przed spakowaniem do kartonu zbiorczego, a następnie oznakowanie kartonu danymi logistycznymi.

Paletyzacja jako zrobotyzowane stanowisko załadunku palet

Korzyści płynące z paletyzacji są wymierne i mierzalne, gdyż robot zapewnia powtarzalność ruchów, podnosi jakość układania oraz zwiększa wydajność. Spersonalizowane stanowisko umożliwia szeroki zakres zastosowań, począwszy od ręcznego podawania i odbierania palet, aż po stanowisko w pełni zautomatyzowane (podawanie palet z zasobnika wraz z owijaniem w folię).

Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

Tytuł projektu:  Opracowanie Prototypu Modułowego Systemu Inteligentnych Chwytaków, dedykowanych do zrobotyzowanego testowego stanowiska do paletyzacji.

Cel projektu: Opracowanie Modułowego Systemu Inteligentnych Chwytaków, dedykowanych do zrobotyzowanego stanowiska paletyzacji, przystosowany do pracy w warunkach przemysłowych 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Chwytaki powinny mieć możliwość łatwej i szybkiej modyfikacji wersji funkcjonalności procesowej (różne sposoby chwytania różnych rodzajów materiałów), by zapewnić wysoką elastyczność stanowiska. Modułowy System Inteligentnych Chwytaków powinien charakteryzować się unifikacją głównych elementów konstrukcyjnych, jak również posiadać zunifikowane interfejsy służące do rejestracji parametrów roboczych oraz sterowania pracą elementów wykonawczych we wszystkich wersjach.

Wprowadzenie Modułowego Systemu Inteligentnych Chwytaków usprawni proces robotyzacji zakładów produkcyjnych oraz podniesie jej efektywność podczas eksploatacji.

Beneficjent: Hitmark Sp. z o.o.

Wartość projektu: 492 000 PLN

Kwota dofinanowania: 306 000 zł

Dokumenty PDF do pobrania